Zalety depilacji woskiem

Depilacja woskiem to znakomite rozwiązanie
Sprawdźcie ile możecie zyskać

Zalety depilacji woskiem


Depilacja woskiem ma sporo zalet. Może być ona stosowana bez względu na rodzaj włosów. Jest to szybki zabieg dający dobre efekty.

Po pierwsze zabieg przynosi długotrwały efekt, który utrzymuje się kilka tygodni, średnio około miesiąca. Wszystko zależy od indywidualnego tempa, w jakim pojawiają się nowe włoski.

Po drugie zabieg ten nie zajmuje wiele czasu. Wprawiona kosmetyczka dokładnie wie, jaką temperaturę powinien mieć wosk i ile należy go nałożyć. Samo zrywanie plastrów, czy płatów wosku także ma znaczenie, ważny jest odpowiedni kąt. Tylko wtedy zabieg będzie skuteczny i co ważne, mniej bolesny. Usuwanie włosków z nóg nie powinno zająć więcej niż pół godziny.

Po trzecie, odrastające włoski są słabsze i mniej widoczne. Jest to spory plus w porównaniu do używania zwykłej maszynki do golenia.

Po czwarte, depilację woskiem można zastosować na prawie każdej partii ciała. Nie trzeba ograniczać się jedynie do nóg, czy pach. Dzięki tej metodzie pozbędziecie się zbędnego owłosienia z brzucha, przedramion, czy okolic bikini.

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, jednak depilacja woskiem nie powoduje większych podrażnień czy efektów ubocznych. Unikniesz zacięć, skaleczeń, czy poparzeń. Kosmetyczka zawsze sprawdza temperaturę wosku, po to, aby uchronić Twoją skórę.

Do wyboru są dwa rodzaje wosku, bo w tym przypadku rodzaj także ma znaczenie. W zależności od depilowanej części ciała i odporności na ból, wybieramy wosk miękki (plastrowy) lub twardy. Ten ostatni sprawdzi się w usuwaniu włosków z bardziej wrażliwej skóry, miękki natomiast przeznaczony jest do dużych powierzchni, takich jak nogi.