Jak wygląda zabieg

Depilacja woskiem to wciąż dla wielu spora tajemnica. Jak wygląda zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem kosmetyczka zada Ci klika pytań. Wszystko po to, aby upewnić się, że woskowanie będzie dla Ciebie bezpieczne. Następnie sprawdzi, czy włoski są odpowiednio długie oraz oceni stan Twojej skóry (podrażnienia, zapalenia, problemy z żyłami).

Po zabiegu

Po zabiegu kosmetyczka usunie resztki wosku oraz, jeśli jest to potrzebne, zdezynfekuje skórę. Potem nakłada się specjalny preparat, który spowalnia wzrost nowych włosków. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona. Przez kilka dni po depilacji powinno się zrezygnować z korzystania z basenu, sauny i solarium dopóki podrażnienia nie znikną. Skóra powinna zregenerować po około 2-3 dniach. Pamiętaj, aby pomiędzy zabiegami depilacji dbać o skórę. Nie zapominaj o peelingu i odpowiednim nawilżeniu.

W trakcie

Kolejnym krokiem jest przygotowanie skóry do zabiegu. Kosmetyczka odtłuści skórę, dzięki czemu wosk będzie mógł lepiej przykleić się do włosków. Sam wosk rozprowadzany jest za pomocą szpatułki lub przy użyciu aplikatora. Preparat rozprowadzany jest zgodnie z kierunkiem w którym rosną włoski. Duże partie ciała depiluje się z wykorzystaniem wosku miękkiego, który jest zrywany przy użyciu kawałków materiału. Do delikatnych miejsc, takich jak pachy, czy okolice bikini warto zdecydować się na wosk twardy. Plastry materiału i wosk zrywa się w przeciwnym kierunki do wzrostu włosków. Ten etap może być nieprzyjemny, jednak wszystko zależy od naszej wrażliwości na ból.

Depilacja woskiem - masz jakieś pytania?

Nie wahaj się zapytać naszego specjalisty z salonu kosmetycznego o depilację woskiem. Wiemy doskonale, że jest bardzo dużo tematów związanych z tą specyficzną dziedziną zabiegów kosmetycznych.