Woski do depilacji – szeroki wybór

Depilacja woskiem w ciąży
Depilacja woskiem w ciąży
18 października 2017
Żylaki a problem z depilacją
Żylaki – dlaczego depilacja woskiem nie jest wskazana
24 października 2017

Woski do depilacji – szeroki wybór

Różne woski do depilacji

Rodzaje wosków do depilacji

Efekt depilacji woskiem i zadowolenie klienta zależy od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiednie wykwalifikowanie personelu. Znaczenie ma też rodzaj użytego wosku.

Najczęściej woski dzieli się na twarde przeznaczone do skóry delikatnej i miękkie, do których potrzebne są paski materiału.Jest to jednak bardzo podstawowy podział. Do wyboru jest kilaka rodzajów wosków, każdy o innych właściwościach. Ilość oferowanych wosków i ich jakość świadczy o poziomie gabinetu kosmetycznego. Każdy z nas ma inną skórę i dlatego do każdego klienta powinno podchodzić się indywidualnie.

Woski naturalne

Naturalny skład wosków cenią sobie klienci ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii.

Wosk azulenowy: jest przeznaczony do bardziej sztywnych włosków. Zawiera cenne składniki, które działają antyseptycznie i łagodząco.

Wosk chlorofilowy: sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej. Zawarty chlorofil ma działanie kojące.

Wosk oliwkowy: polecany jest dla osób bez problemów ze skórą. Będzie idealny także do usuwania twardych włosków.

Woski z olejkami eterycznymi

Olejki eteryczne mają wielką moc. Pięknie pachną i mają dobroczynny wpływ na skórę.

Wosk aloesowy: aloes od dawna wykorzystywany jest w kosmetyce. Zmiękcza skórę dlatego, tak dobrze sprawdza podczas zabiegu depilacji.

Wosk z olejkiem rozmarynowym: ma działanie przeciwzapalne i odkażające. Depilacja z wykorzystaniem takiego olejku działa odkażająco na skórę.

Wosk z olejkiem laurowym: olejek laurowy ma działanie dezynfekujące.

Wosk z olejkiem lawendowym: lawenda bardzo często dodawana jest do różnego rodzaju kosmetyków, które należy stosować przed snem. Nie ma w tym nic dziwnego. Roślina ta działa odprężająco.

Do wyboru jest jeszcze cała gama wosków z różnego rodzaju nutami zapachowymi: truskawkowe, brzoskwiniowe czy o zapachu czekolady.

Wybór wosków do depilacji jest ogromny. Kosmetyczka powinna starannie dobrać kosmetyk do potrzeb naszej skóry. Warto przetestować kilka rodzajów i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Osoby ze skłonnościami do alergii powinny najpierw sprawdzić, czy wosk nie wywołuje u nich reakcji uczuleniowej. Jeżeli nie jesteś pewien, jakie woski najlepiej sprawdzą się na Twoim ciele – zapytaj specjalistę salonu kosmetycznego.

Komentarze są wyłączone.