Depilacja woskiem w ciąży

Różne woski do depilacji
Woski do depilacji – szeroki wybór
22 października 2017

Depilacja woskiem w ciąży

Depilacja woskiem w ciąży

Depilacja woskiem w ciąży

Ciąża to wyjątkowy stan. Ciało kobiety zmienia się, by zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwijającego się maleństwa. Zmiany te często wpływają nie tylko na samopoczucie, ale także na skórę. Przyszłe mamy chcą w tym okresie czuć się pięknie i komfortowo. A gładkie ciało bardzo poprawia nastrój.

Słuchaj siebie i specjalisty

To, na jaki sposób depilacji się zdecydujesz zależy od Ciebie. W wyborze może Ci pomóc kosmetyczka, która weźmie pod uwagę bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka oraz ryzyko ewentualnych powikłań.

Depilacja woskiem – czy wolno?

Depilacja woskiem w okresie ciąży nie jest zabroniona, zwłaszcza jeżeli już wcześniej stosowałaś tę metodę. Jeżeli nigdy wcześniej nie byłaś na zabiegu woskowania, termin zarezerwuj lepiej po porodzie. Tego typu nowości mogą powodować u Ciebie stres, a to nie jest wskazane. Zaawansowana ciąża także nie jest dobrym czasem na tego typu zabieg, chociaż nie jest to regułą. Pamiętaj, że depilacji woskiem nie powinno się stosować u osób, które mają popękane naczynka i żylaki. Niestety tego typu dolegliwości bardzo często dotyczą ciężarnych kobiet. W ciąży może zmieniać się także odczuwanie bólu, co jest bardzo istotne przy depilacji woskiem. Nasze kosmetyczki starają się jak najbardziej dostosować zabieg do przyszłych mam. Pod uwagę biorą zwłaszcza ograniczone możliwości ruchowe.

Dbaj o siebie

Kobiety w ciąży bardzo często zapominają, że oprócz regularnych wizyt i lekarza powinny także regularnie zadbać o skórę. Kluczowe znaczenie ma nawilżenie, które może zminimalizować ryzyko powstania rozstępów, których tak trudno jest się potem pozbyć. Pamiętać należy także o odpowiednim składzie kosmetyków. Nie mogą one zawierać substancji chemicznych niebezpiecznych dla płodu, czy uczulających.

Ciąża to wspaniały czas. Jednak musisz zadbać nie tylko o Twoje dziecko, ale także o siebie. Wcale nie musisz rezygnować z zabiegów, które sprawiają, że czujesz się piękna i zadbana.

Komentarze są wyłączone.