Depilacja woskiem – podstawowe informacje

Nasze kosmetyczki są ekspertkami w swoim fachu. Zadbamy o to, aby Twoja skóra na długo pozostała gładka.


Nasz zespół przeszedł wiele szkoleń i kursów, dlatego zabieg wykonywany w naszym salonie będzie skuteczny i bezpieczny dla Twojej skóry. Kosmetyki przez nas stosowane są najwyższej jakości, mają sprawdzony skład.


Kilka zasad depilacji woskiem:

 

  1. Włoski muszą mieć odpowiednią długość. Najlepiej, gdy mają około 1 cm długości (nie mniej niż pół centymetra). Wosk może przykleić się do włosa, co ułatwia jego wyrwanie. Dla ułatwienia: poczekaj około dwóch tygodni od ostatniego golenia.

  2. Pielęgnacja skóry jest bardzo istotna. Przed samym zabiegiem zrezygnuj jednak z tłustych kremów, oliwek i maseł. Tłusta powłoka spowoduje, że wosk straci swoje właściwości.

  3. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli masz rozszerzone naczynka albo żylaki depilacja woskiem nie jest dla Ciebie wskazana. Ciepły wosk może źle wpłynąć na osłabione naczynka. Porozmawiaj z naszą kosmetyczką, ona na pewno doradzi ci alternatywną metodę depilacji.

  4. Depilacji woskiem nie powinny poddawać się osoby ze zmianami skórnymi, zadrapaniami czy z zapaleniem mieszków włosowych. Nie chcemy dodatkowo podrażnić Twojej skóry. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

  5. Przed zabiegiem wykonaj peeling, to sprawi, że woskowanie będzie bardziej skuteczne. Zrezygnuj natomiast z sauny i solarium.

  6. Poinformuj nas o przyjmowanych lekach, chorobach i uczuleniach. Szczególnie jeżeli masz cukrzycę lub przyjmujesz leki rozrzedzające krew.