Panowie do dzieła! Depilacja woskiem jest także dla mężczyzn

Żylaki a problem z depilacją
Żylaki – dlaczego depilacja woskiem nie jest wskazana
24 października 2017
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października 2019

Panowie do dzieła! Depilacja woskiem jest także dla mężczyzn

Depilacja woskiem dla mężczyzn

Depilacja woskiem dla mężczyzn

Wydawać by się mogło, idealnie gładkie ciało to domena kobiet. To Panie bardziej dbają o stan swojej skóry, regularnie ją nawilżając i ścierając martwy naskórek. Czasy się jednak zmieniają i Panowie coraz częściej decydują się na usuwanie zbędnego owłosienia, nie tylko z twarzy. Na depilację decydują się nie tylko sportowcy, ale także mężczyźni innych profesji. Panowie doceniają nie tylko walory higieniczne, ale także estetyczne związane z pozbyciem się zbędnego owłosienia. I bardzo dobrze, depilacja woskiem jest także dla nich!

O męską skórę także trzeba dbać

Owszem ,skóra mężczyzn jest grubsza i więcej zniesie, nie jest jednak niezniszczalna. Panom także dokuczają wszelkiego rodzaju problemy dermatologiczne. Skóra bywa przesuszona, podrażniona i zaczerwieniona. Mężczyźni zapominają o odpowiednim nawilżeniu latem i natłuszczeniu zimą. Bardzo rzadko stosują peelingi, które poprawiają kondycję skóry. Powoli zaczyna zmieniać się podejście do skóry twarzy, jednak twarz to nie wszystko.

Warto spróbować

Usuwanie zbędnego owłosienia nie jest wymysłem obecnych czasów. Starożytni bardzo cenili sobie gładką, zadbaną skórę i poświęcali na to wiele godzin dziennie. Nie wierzycie? Poczytajcie o zabiegach higienicznych w Starożytnym Rzymie. Depilacja to zagadnienie związane z estetyką i podejściem do własnego ciała. W pewnym stopniu ma ona także znaczenie higieniczne. Depilowanie na przykład pach może ograniczyć powstawanie nieprzyjemnego zapachu, bo ogranicza się miejsce rozwoju bakterii.

Dlaczego depilacja woskiem?

Golenie się zwykłą maszynką może podrażnić skórę. Zaczerwienienia i zacięcia to tylko początek. Do tego dochodzą bardzo nieestetyczne, wrastające włoski. Używanie maszynki ma jeszcze jeden minus, trzeba to robić codziennie. Wyjściem z takiej sytuacji jest depilacja woskiem. Zabieg trwa krótko i przynosi natychmiastowy i to długotrwały efekt.

Panowie, zróbcie to dla Pań

Kobiety zwracają uwagę na wysportowanych mężczyzn. Każda rzuci okiem na umięśnione ręce i wyprofilowany brzuch. Godziny spędzone na siłowni i zdrowe odżywianie są niemal gwarantem nienagannej sylwetki. Co zrobić by podkreślić muskulaturę? Można zdecydować się na depilację woskiem. Zbędne owłosienie może zrujnować wizualny efekt ciężkiej pracy.

Komentarze są wyłączone.