Żylaki – dlaczego depilacja woskiem nie jest wskazana

Różne woski do depilacji
Woski do depilacji – szeroki wybór
22 października 2017
Depilacja woskiem dla mężczyzn
Panowie do dzieła! Depilacja woskiem jest także dla mężczyzn
27 października 2017

Żylaki – dlaczego depilacja woskiem nie jest wskazana

Żylaki a problem z depilacją

Depilacja woskiem a problemy z żylakami

Żylaki są powszechną dolegliwością i depilacja woskiem może być przez nie utrudniona. Najczęściej zaczynają się pojawiać po 40 roku życia, ale bywa że uwidocznią się już wcześniej. Nie są tylko i wyłącznie problemem estetycznym. Przede wszystkim oznaczają problemy związane z krążeniem krwi w kończynach i osłabieniem naczyń.

Jak powstają?

Żyły w naszych nogach wykonują ciężką pracę do wykonania. Odpowiadają za przepływ krwi w kierunku serca. Tę pracę utrudnia wiek i wynikająca z niego zwiększona kruchość naczyń, predyspozycje genetyczne oraz brak ruchu. Praca mięśni wspomaga krążenie i zmniejsza wszelkie dolegliwości związane ze złym przepływem krwi: obrzęki, opuchnięcia i sinienie nóg. Jeżeli długo jesteśmy w tej samej pozycji: siedzimy bądź stoimy, narażamy się na powstanie żylaków. Bardzo często powstanie tych zmian w żyłach zwiastują pojawiające się pajączki, czyli pękające drobne naczynka.

Dlaczego depilacja woskiem nie jest wskazana?

Osoby z problemami żylnymi powinny unikać przegrzewania nóg, to dodatkowo osłabia ściany naczyń. Dlatego depilacja woskiem nie jest wskazana. Jest jeszcze jeden powód. Zrywanie plastrów wymaga naciągnięcia skóry. Nawet, gdy wykonywane jest przez doświadczoną kosmetyczkę, może okazać się niebezpieczne dla osoby z żylakami i pajączkami. Powikłaniem w takich przypadkach są podskórne krwiaki i dodatkowe uszkodzenie siatki naczyń. Na depilację woskiem nie powinny decydować się także osoby z zapaleniem żył. Przy bardzo uwypuklonych żylakach należy uważać także przy używaniu zwykłej maszynki do golenia. Przypadkowe skaleczenie może przerodzić się w trudny do zatrzymania krwotok.

Jeżeli cierpisz na problemy z żyłami, wybór metody usuwania zbędnego owłosienia z nóg omów z kosmetyczką bądź lekarzem. Profesjonaliści pomogą Ci wybrać bezpieczny sposób depilacji. Przede wszystkim o nogi zadbaj zanim pojawią się widoczne zmiany. Zdrowo się odżywiaj i uprawiaj sport. Skorzysta na tym nie tylko skóra.

Komentarze są wyłączone.